środa, 2 grudnia 2015

Nosek i Klara dobrana para

Nowa zabawka.
            Pewnego dnia Kasia miała urodziny. Kasia to dziewczynka, ma blond włosy i brązowe oczy, a my to jej zabawki. Zabawki Kasi to lalka Zosia, czerwony samochodzik, kredki, książki i inne. Prezentów dostała dużo, ale spodobał jej się jeden, był to miś. Ten miś miał brązowe futerko i czerwoną wstążeczkę na szyi. Przyniosła go do pokoju, a zabawki się nim zainteresowały. Miś miał na imię Nosek.
Wizyta w szkole.
             W poniedziałek Kasia zabrała Noska do szkoły. W drodze miś zobaczył plecak od środka. Kasia chwaliła się kogo dostała na urodziny. Ula przyniosła lalkę, która miała różową sukienkę i rude włosy. Na imię miała Klara. Nosek podszedł do Klary i zapytał kto jest ładniejszą zabawką. I tak nagle zadzwonił dzwonek na lekcję. Gdy Nosek wrócił do domu czekała na niego miła niespodzianka. Tą niespodzianką jest powitanie w nowym domu.
O Nosku, o Klarze i o smutku i karze.
             Ula pożyczyła Kasi Klarę na kilka dni. Klara ucieszyła się, że idzie do Noska. Nosek pokazał Klarze pokój i wszystkie zabawki, a potem zaczęli się bawić. Kasia bawiła się z nimi. Skakali i bawili się tak do wieczora. Gdy się tak bawili to Klara podskoczyła i uderzyła w kawę taty, a kawa wylała się na taty artykuł. Tata krzyknął:
- Kasia, oddasz tę lalkę jutro Uli i masz karę, nie możesz jej pożyczać do końca miesiąca!
Kasia do końca dnia była smutna.
O Wielkiejnocy świętach i o jajowych prezentach.
             Dzisiaj jest święto Wielkiejnocy, tata wytłumaczył Kasi na czym polega to święto. Tata powiedział, że to święto kojarzy się z jajkami. Nosek lubi jajka, Kasia też lubi jajka, więc polubili święto. Pomagali mamie w przygotowaniu do uroczystości. Gdy Kasia usłyszała, że przyjdą goście to ucieszyła się. Bo lubi gdy przyjeżdżają znajomi i rodzina. Jak przyjechali goście to mama postawiła na stole jajka czekoladowe. Tata powiedział, że w jajkach jest niespodzianka, a w jajku kryło się nowe ubranko dla Noska.

Maksymilian, 3d

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza