poniedziałek, 16 stycznia 2017

Przeczytaj i zagraj!Lubimy czytać i lubimy grać. Niezłym więc pomysłem było zaprojektowanie, stworzenie i zrecenzowanie gier, które powstały na podstawie książki „ Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena.
Uczniowie klasy 6b podzieleni na grupy tworzyli własne gry planszowe zgodnie z ustalonymi zasadami: gra musiała przybliżać przygody Bilbo Bagginsa, pola mogły być ułożone w dowolny, wybrany przez grupę sposób, gra musiała zawierać instrukcję.
Najprzyjemniejsze było testowanie planszówek - większość  została wysoko oceniona przez graczy.

Recenzja gry „ Hobbit”
„ Hobbit” to gra planszowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży a także dorosłych, autorstwa Patrycji . Powstała na podstawie książki Tolkiena i niedawno ukazała się na rynku.
Gra przeznaczona jest dla maksimum czterech graczy. Uczestnik rozgrywek ma kolorowy pionek i kostką wyrzuca swój szczęśliwy lub pechowy los.
Zabawa zaczyna się od chwili postawienie pionka na polu „ Start”. Każdy gracz ma za zadanie przenieść się do świata lektury, wczuć się w swoją rolę i jak najszybciej dotrzeć do mety. Odpowiada na pytania, rozwiązuje zagadki  oraz trafia na pola przynoszące szczęście lub pecha….
Grając w „Hobbita” gracz poznaje zaskakujące postacie,  w prosty i zabawny sposób wgłębia się w lekturę oraz kształtuje w sobie cierpliwość i umiejętność logicznego myślenia.
Zachęcam do grania w tę grę, bo jest naprawdę ciekawa i uczy wielu pożytecznych rzeczy a także niesie ze sobą nie lada emocje.
Ania, 6b

Recenzja gry „ Hobbit tam i z powrotem”
30 grudnia 2016 na rynku pojawiła się gra pt. „ Hobbit tam i z powrotem” stworzona przez Kamilę, Zuzię, Olę Z. i Olę J.
Gra jest wzorowana na książce pt. „ Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J. R.R. Tolkiena. Dzieki niej możemy przenieść się w tajemniczy i magiczny świat tej księgi oraz przeżyć przygody ramię w ramię z Bilbo Bagginsem.
Gra jest łatwa do zrozumienia, przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Niestety, jest trochę zbyt krótka i prosta, dlatego szybko się ją kończy. Pomysłowym elementem są ciekawe zagadki. Wygląda estetycznie, ale niektóre pola są niedokończone.
Mimo tego, że gra ma drobne niedoskonałości, pomysł jest dobry, a rozrywka przyjemna. Polecam tę planszówkę wszystkim, którzy chcą miło spędzić czas.
Milena, 6b

Recenzja gry planszowej
Dziś przyjrzymy się grze planszowej osadzonej w świecie wykreowanym przez J. R. R. Tolkiena. Stworzyli ją moi koledzy z klasy.
Gracze rzucają na przemian kością i przesuwają pionek o tyle pół, ile wypadło na kostce. Kiedy gracz stanie na oznaczonym polu, musi odpowiedzieć na pytania dotyczące książki „ Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Grę wygrywa osoba, która pierwsza przejdzie dwadzieścia dwa pola.
Gra ma niedoskonałości , takie jak: brak odpowiedzi na kartach pytań (co sprawia, że osoby nie znające dobrze książki nie wiedzą, czy odpowiedź jest prawidłowa). Dziwną zasadą jest też, że gdy gracz skorzysta z podpowiedzi , bez względu na to czy odpowie prawidłowo, czy nie, traci dwie kolejki. Gra jest ładnie wykonana wizualnie.
Gra jest polecana dzieciom do dwunastego roku życia.
Gra mi się podobała, ponieważ zawiera ciekawe pytania i jest ładnie wykonana plastycznie.
Vinek, 6b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza