sobota, 21 stycznia 2017

Święto Babci i DziadkaMoja babcia Ewa
            Opisuję moją babcię Ewę,  która mieszka we Wrocławiu. Ma 67 lat.
Jest szczupła i niewielkiego wzrostu. Posiada niebieskie oczy, a włosy już ma siwe. Zwykle ubiera się w spodnie i bluzkę.
Babcia jest osobą pracowitą. Czasem lubi oglądać telewizję. Zazwyczaj chodzi uśmiechnięta i pełna energii, którą w lecie wykorzystuje na pracę w ogrodzie.
            Moim zdaniem moja babcia to pozytywna osoba. Ma dużo dobrych cech. Lubię jeść jej obiady, na które zazwyczaj przygotowuje mi gołąbki. Kiedy może, przyjeżdża do nas. Babcia jest z zawodu informatykiem, dlatego lubię z nią rozmawiać o tematach komputerowych. Bardzo kocham moją babcię.
Jan J., 3c

Moi dziadkowie
Moi dziadkowie to babcia Janina i dziadek Tadeusz, ale zaczniemy najpierw od babci Janiny. Babcia Janina ma 67lat, to sympatyczna i miła osoba, dużo pomaga i wspiera, można się jej wygadać. Moja babcia ma jasnobrązowe włosy i piwne oczy, babcia bardzo lubi się śmiać, szczególnie ze mną, poza tym gotuje pyszne obiady, szczególnie naleśniki. Babcia mieszka we Wrocławiu razem z moim dziadkiem. Teraz kilka słów o dziadku Tadeuszu. Dziadek ma 70lat i był złotnikiem. Teraz jest na emeryturze, bardzo mnie rozpieszcza i jest bardzo wesoły. Dziadek nosi okulary, nie ma włosów, po prostu jest łysy. Ma niebieskie oczy i trochę zadarty nos. To od strony mojego taty. Ale też mam babcię od strony mamy. To babcia Teresa, bo tak ma na imię. Babcia ma 63lata, ale wygląda starzej od babci Janiny, babcia to miła i pracowita kobieta, mieszka na wsi w Babiaku, ale teraz przebywa u mojej cioci Elizy w Lubaniu. Niestety nie mam dziadka bo zmarł. To od strony mojej mamy. I to wszystko o moich dziadkach.
Ola K., 3c

Opis mojej babci
Moja babcia ma na imię Hania i ma 65 lat.
Ma krótkie brązowe włosy i piwne oczy, najczęściej ubiera się w spódniczki i bluzki z krótkim rękawkiem.
Często sobie żartuje i opowiada mi ciekawe historie i czyta bajki.
Uwielbia gotować i piec ciasta, wychodzi jej to zresztą znakomicie.
Relaksuje się czytając gazety i rozwiązując krzyżówki.
Uwielbiam spędzać czas z moją babcią, ponieważ świetnie się ze sobą dogadujemy.
Babcia zna prawie wszystkie moje sekrety i nie zdradza ich nikomu.
Bardzo kocham moją babcię, ponieważ zawsze mogę na Nią liczyć.
 Amelia ,3c

OPIS BABCI
Bardzo kocham swoją babcię. Moja babcia ma na imię Jadzia, ma 67 lat i mieszka w Jeleniej Górze. Moja babcia ma krótkie, jasnobrązowe włosy i brązowe oczy. Ubiera się bardzo różnorodnie np. lubi sukienki w kwiaty.
Babcia Jadzia lubi spędzać czas z wnukami, czyli ze mną i moją siostrą. Chętnie gramy razem w gry planszowe. Lubi też podróżować do innych krajów.
Zawsze gdy przyjeżdżamy do babci to czeka na nas z pysznym rosołkiem. Moja babcia miała kiedyś psa o imieniu Filip. Bardzo żałuję że nie poznałem tego psa.
Igor M., 3c

Moja Babcia
Moja Babcia ma na imię Danusia i ma 74 lata. Jest szczupła, niewysoka, ma krótkie, jasne włosy i niebieskie oczy. Mieszka we Wrocławiu, bardzo blisko mojego domu, dlatego często możemy się odwiedzać. Babcia Danusia jest bardzo aktywna, co tydzień chodzi na zajęcia fitness. Czasami odbiera mnie i moją siostrę ze szkoły i wtedy zwykle wracamy pieszo. Bardzo lubię, gdy zaprasza nas na obiad i przygotowuje pierogi, zupę pomidorową albo szarlotkę, które uwielbiam. Kiedy byłem mały i nie chodziłem jeszcze do przedszkola, to opiekowała się mną Babcia. Myślę, że właśnie dlatego jesteśmy dla siebie tak bliscy i zawsze rozumiemy się bez słów. Babcia jest bardzo opiekuńcza i serdeczna, zawsze się o mnie bardzo troszczy. Uwielbia gotować, oglądać stare fotografie, filmy przyrodnicze i pielęgnować rośliny w swoim ogródku. Zna nazwy chyba wszystkich kwiatów. Lubi piesze wycieczki oraz zwiedzanie różnych miejsc. Dużą przyjemnością dla niej są wyprawy w góry. Ostatniego lata spełniliśmy jedno z marzeń mojej Babci i spędziliśmy wspólne wakacje w Chorwacji. Cieszyliśmy się słońcem, plażą i dużo zwiedzaliśmy.
Bardzo kocham moją Babcię i uwielbiam z nią rozmawiać na wiele różnych tematów, o sporcie, o szkole i w ogóle o świecie. Zawsze stara się mnie wysłuchać i zrozumieć. Mamy z Babcią mnóstwo swoich małych tajemnic… Babcia jest super!!!
,Franek B., 3c                                                                                                      
 
Moi Dziadkowie
Mam dwie Babcie i jednego Dziadka. Babcia nazywa się Janka, druga Halinka, a Dziadek Witek. Wszyscy mieszkają w Kędzierzynie-Koźlu.
Babcia Janka dobrze gotuje pierogi a Babcia Halinka kotlety schabowe, Dziadek Witek przeważnie nie gotuje, ale za to bardzo ładnie maluje.
Babcia Janka jest niskiego wzrostu ma krótkie brązowe włosy. Najczęściej ubiera się w spodnie i bluzeczki z krótkim rękawkiem (nawet w zimie). Bardzo lubi nosić różnego rodzaju kolczyki.
Babcia Halinka jest średniego wzrostu i ma krótkie siwe włosy. Najczęściej ubiera się w wygodne i eleganckie rzeczy. Nie ma kolczyków, ale za to bardzo lubi bransoletki. Jest osobą ciepłą i jednocześnie wymagającą osobą.
Dziadek Witek jest wysoki, ma krótkie ciemne włosy. Najczęściej ubiera się w koszulę i spodnie i lubi ze mną żartować. Ma bardzo łagodny charakter.
Babcia Janka uczy mnie szyć, z Babcią Halinką lubię gotować a z Dziadkiem najbardziej lubię chodzić na działkę. Z dziadkami nie sposób się nudzić!
Większość lata spędzam razem z siostrą u dziadków. Najbardziej jednak lubię jeździć z nimi nad morze do ośrodka „Ledan” w Chłopach. Już nie mogę się doczekać następnych wakacji!!!
Bardzo Kocham swoich dziadków i nie wyobrażam sobie bez nich życia.
 Hania, 3c

Opis mojej babci.
Moja babcia nazywa się Basia. Jest blondynką i często chodzi ubrana w ciemne bluzki i dżinsy. Jest też często uśmiechnięta i bardzo miła. Moja babcia gotuje też przepyszne obiady. Najbardziej smakuje mi rosół. Jak coś z bratem przeskrobiemy to babcia zawsze nam wybacza.
Jak mam ochotę coś upiec to babcia od razu się zgadza. Mimo to że jest babcią i jest na emeryturze to pracuje. Pilnuje moją dwuletnią kuzynkę Zuzię. Jak ją poproszę żeby mi coś kupiła to zawsze mi kupuje. Moja babcia mnie rozpieszcza. Kocham ją najbardziej na świecie i myślę, że ona kocha mnie tak samo jak ja ją.
Nikola, 3c
Moja Babcia
Chciałbym opisać moją kochaną babcię, która ma 66 lat i nazywa się Danuta.
            Babcia jest niska i szczupła. Ma krótkie, ciemne i kręcone włosy. Ciemne, piwne oczy i okrągłą twarz. Zawsze jest uśmiechnięta. Babcia często lubi robić sobie makijaż. Lubi się różnie ubierać. Ubiera się sportowo lub elegancko. Często nosi czarne spodnie i kolorowe bluzki . Na uroczystości nakłada sukienki, a na szyi nosi perłowe korale. Lubi się elegancko ubierać. Babcia mieszka na wsi pod Wrocławiem w dużym domu z ogrodem. Jest na emeryturze i dlatego ma dużo wolnego czasu. Babcia należy do Kobiecego Kręgu i razem z koleżankami chodzi na spacery z kijkami i jeździ na różne zawody. Również chodzi ćwiczyć na basen, a zimą morsuje. Co roku szykuje wieniec i stoisko na dożynki. Razem z dziadkiem pielęgnują ogród. Lubią podróżować do dalekich krajów. Czasami babcia pomaga mężowi w pracy. Babcia jest kochana i lubię z nią spędzać czas np. spacerując.
Jan L., 3c

Moja babcia
Moja babcia ma na imię Julita. Ma czarne włosy i brązowe oczy. Ubrana jest w różową koszulkę i brązowe spodnie.
Kocham z nią spędzać czas. Zabiera mnie do różnych miejsc np. zoo czy aquaparku. Daje mi rady i pomaga w trudnych sprawach.
Pewnego dnia wyszliśmy do parku i graliśmy w piłkę. A propos sportu moja babcia potrafi strzelać do celu z karabinu i grać w siatkówkę.
Babcia opiekuje się mną od dzieciństwa. Moje ulubione ciasto zrobione przez babcię to ciasto z kremem, galaretką i malinami.
Chociaż czasem ma śmieszne pomysły ja i tak ją rozumiem.
Razem z dziadkiem organizują spotkania naszej rodziny. Lubię się z nimi spotykać.
Babcia była siatkarką i brała udział w spartakiadach. To takie zawody sportowe. Zdobyła nawet kilka medali.
W zawodach Ligii Obrony Kobiet województwa dolnośląskiego babcia zajęła pierwsze miejsce w strzelaniu z karabinu.
Moja babcia umie też bardzo dobrze szyć na maszynie i zaszywa mi dziury w spodniach.
Bardzo kocham swoją babcię.
Adam Sz., 3c


Opis Babci

Moja babcia ma na imię Ala i ma niedawno skończyła 65 lat. W tym tygodniu miała swoje urodziny i z tej okazji kupiliśmy babci przepiękny bukiet kwiatów, a mój brat Miłek zrobił prześliczna kartkę urodzinowa. Babcia była zachwycona.
Babcia Ala jest niziutka bo jest niewiele wyższa ode mnie i zawsze kiedy się z nią widzę sprawdzam kiedy ją przerosnę. Babcia ma krótkie włosy i  schludną fryzurę, jest trochę okrąglutka ale przynajmniej mam się do kogo przytulać. I bardzo to lubię. Babcia Ala bardzo dobrze piecze i gotuje.
Najbardziej lubię kiedy ją odwiedzamy i babcia przygotuje pyszny rosół i kotleciki schabowe z ziemniaczkami. To wręcz uwielbiam. I jeszcze bardzo lubię sernik bez dodatków mojej kochanej Babci Ali.
Opowiem też jeszcze o mojej drugiej babci. Moja druga babcia to babcia Tosia. Niestety już jej nie ma z nami, ale zawsze, kiedy gram i ćwiczę grę na pianinie to o niej myślę, bo to ona zaraziła mnie miłością do muzyki i śpiewania.
Babcia była śpiewaczką operową i też jak ja uwielbiała śpiewać i występować na scenie.
Babcia Tosia robiła najlepsze naleśniki na świecie i najlepszą zupę pomidorową, którą nawet jadł mój brat, a on nie cierpi pomidorów. Bardzo za nią tęsknię i za tymi wspaniałymi naleśnikami.
Sergiusz, 3c


Opis babci i dziadka

Moja babcia ma na imię Ela i ma 63 lata. Jej włosy są krótkie i  brązowego koloru, a oczy niebieskie. Często chodzi ubrana w wełniane sweterki oraz spodnie. Uwielbia się stroić. Jak każda kobieta kocha kwiaty. Bardzo lubi czerwone róże, lilie oraz kolorowe tulipanki, które przynosi jej dziadziuś. Moja babcia często się uśmiecha, lubi żartować, a najbardziej uwielbia spędzać czas z wnukami- To chyba jej hobby:) Tak samo jak ja kocha czytać książki i piec ciasta. Zawsze gdy jest mi smutno wiem, że mogę przyjść do mojej babci, mocno się przytulić i na pocieszenie zjeść pyszne naleśniki. Ona zawsze ma dla mnie czas. Opisując moją babcię nie mogłabym zapomnieć o moim ukochanym dziadku Stasiu- chyba by i tego nie wybaczył :) Dziadek jest trochę starszy od babci,  bo ma 66 lat. Choć czasem mam wrażenie, że zachowuje się jak dwudziestolatek. Jeździ z wnukami na rowerze, rolkach oraz łyżwach. Gra w piłkę nożną, siatkówkę i świetnie pływa. Ulubionym zajęciem dziadka jest naprawa starych zegarów, które później kolekcjonuje. Ma ich ok. 80 sztuk. Drugim hobby dziadka jest jego ukochany motor, którym jeśli tylko pogoda pozwoli jeździ do pracy lub  na wycieczki. Ojej prawie zapomniałabym o wyglądzie dziadziusia. Ma on mięciutką brodę, którą zapuścił w dniu urodzin mojej mamy. Oczywiście babcia mu ją strzyże, bo inaczej wyglądał by jak Święty Mikołaj ha ha. Czasem zastanawiam się jak by dziadek wyglądałby bez brody? Chyba bym go nie poznała. O moich dziadkach można by wiele napisać ale jedno można powiedzieć: SĄ NAJLEPSI NA ŚWIECIE!!! Babciu, dziadku kocham Was i dziękuję że jesteście zawsze blisko mnie.
Emilka, 3c
 
 

1 komentarz: